Esenciálny olej BIO Citronela (10 ml) - Tierra Verde

Esenciálny olej BIO Citronela (10 ml) - Tierra Verde

Aktuálna dostupnosť produktu nie je známa. Overiť dostupnosť v obchode.
3,99 €

Popis produktu Čo je to a ako to funguje Vôňa oleja je silne upokojujúca až sedatívna a zároveň skvele osviežujúca. Tradične sa olej využíva ako repelentný prostriedok. „Tento olej má silné antibakteriálne a antiseptické a účinky. V praxi sa využíva pre výrazne osviežujúce, upokojujúce až sedatívne účinky na myseľ. Stačí nakvapkať jednu až dve kvapky do aromalampy alebo difuzéru a dostaví sa pokoj aj sústredenie. Olej je obľúbený pre svoje relaxačné účinky aj ako antidepresívum. Jeho večerná inhalácia dovoľuje poriadne si oddýchnuť,” uvádza Michaela Makulová, profesionálna aromaterapeutka. Tip od aromaterapeutky: Tento olej môžete doplniť Esenciálnym olejom BIO Tea Tree. Vynikajúca zmes vznikne v kombinácii s esenciálnym olejom BIO Rozmarín. Domáca kozmetika a čistiace prostriedky: Osviežuje vzduch (domáce vône na toaletu, osviežovače bielizne) Má antibakteriálny a antiseptický účinok (domáce prostriedky na dezinfekciu plôch, čistenie umývačky, práčky a podlahy) Odpudzuje hmyz (domáce prostriedky proti komárom a ďalšiemu hmyzu) Tip od TIERRA VERDE: Na prevoňanie oblečenia pridajte pár kvapiek tohto oleja do vrecka s mydlovými orechmialebo do Pracieho gélu z mydlových orechov bez vône. Na čo sa používa Dávkovanie pre dospelých: Do aromalampy alebo difuzéru nakvapkajte 2- 3 kvapky na prevoňanie približne 100 m2 plochy. Do telovej kozmetiky a masážnych olejov pridajte najviac 1 kvapku do 10 ml rastlinného oleja alebo krému. Preventívne nepoužívajte pre deti mladšie ako 2 roky. Pre tehotné ženy, citlivé osoby a staršie deti používajte nižšie dávkovanie. Ako sa používa Aróma Esenciálneho oleja BIO Citronela je veľmi prenikavá. Pri použití dávkujte olej opatrne po jednotlivých kvapkách. Ide o veľmi silný olej.
Použitie na inhalácie:
V zmesiach odporúčame tento olej používať v tretinovom až polovičnom množstve oproti ostatným olejom. Napriek tomu, že sú jeho účinky nesporné, pri vyššom dávkovaní by u citlivých osôb mohol spôsobiť bolesť hlavy. Použitie na pokožku:
Tomuto oleju sa vyhnite pri podráždenej, poranenej a precitlivenej pokožke. Olej nikdy nepoužívajte neriedený priamo na kožu. Dodržujte maximálnu koncentráciu 18 % (teda napr. 18 ml citronely do celkového 100 ml oleja či krému). Vo všeobecnosti je vhodné vyhýbať sa tiež použitiu esenciálnych olejov na pokožku detí dojčenského veku (do 2 rokov). Zloženie: Cymbopogon Winterianus Leaf Oil, Geraniol*, Citral*, Limonene*, Citronellol*, Linalool*. *- prírodného pôvodu Dodatok: Esenciálne oleje BIO od TIERRA VERDE vznikajú s rešpektom k životnému prostrediu aj k ľuďom, ktorí pestujú a spracovávajú suroviny na ich výrobu. Certifikát Ecogarantie Dostali sme medzinárodne uznávaný certifikát Ecogarantie, ktorý zaručuje, že naše produkty spĺňajú prísne ekologické požiadavky. Viac o certifikáte