NATURAL Chróm - pikolát - 200 mcg - 100 kapsúl

NATURAL Chróm - pikolát - 200 mcg - 100 kapsúl

Aktuálna dostupnosť produktu nie je známa. Overiť dostupnosť v obchode.
10,90 €

Chróm môžeme pokojne nazvať esenciálnym stopovým prvkom, ktorý podporuje vstrebávanie cukru, vďaka čomu pomáha k udržaniu jeho optimálnej hladiny v krvi. V celkovom meradle je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov. Napomáha inzulínu fungovať účinnejšie a prispieva aj k schopnosti nášho tela odstrániť z krvi škodlivý nadbytok cholesterolu. Zaujímavosťou je, že táto minerálna látka, ktorá sa v ľudskom organizme nachádza v objeme 5 až 10 mg, vplýva aj na mlsné jazýčky, keďže zmierňuje chuť na sladké.
Čo Vám teda prinesie? - prispieva k podpore metabolizmu glukózy, - prispieva k potláčaniu pocit hladu a chuti na sladké, - napomáha ochraňovať organizmus pred únavou, - prispieva k regulácii metabolizmu cholesterolu, - napomáha redukovať vysoký krvný tlak, nadváhu a telesnú hmotnosť, - prispieva k udržaniu optimálneho krvného tlaku, - napomáha zmierňovať bolesti hlavy, - zohráva dôležitú úlohu pri stabilizácii hladiny cukru v krvi, - prispieva k podpore svalotvorby a k optimálnej využiteľnosti tukov na tvorbu energie, - prispieva k účinnej prevencii proti predčasnému starnutiu buniek. Modernými spôsobmi spracovania potravín dochádza ku stratám chrómu, hlavne pri rafinovaní cukru a múky. Uhličitan vápenatý a antacídy znižujú vstrebávanie chrómu. Využiteľnosť chrómu z potravín je veľmi nízka, pohybuje sa od 1 do 3%, zbytok sa vylúči obličkami. Vstrebávanie chrómu zvyšuje niacín a aminokyseliny - glycín, kyselina glutamová a cysteín. V prípade nedostatku chrómu v ľudskom organizme ide o zriedkavý stav. Pokiaľ sa však u niekoho vyskytne, môže sa prejaviť bolesťou hlavy, únavou, depresiou či podráždenosťou. Medzi ďalšie príznaky jeho nízkej hladiny v tele patrí nevyrovnaný metabolizmus aminokyselín, zvýšený hlad, chuť na sladké, priberanie, spomalenie rastu alebo vysoký obsah cukru v krvi, ktorý môže viesť až k ochoreniu diabetes. Ochorenia, ku ktorým môže dochádzať z nedostatku chrómu: - diabetes (cukrovka).
Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/8017/2017/Ht. Výživové hodnoty  v 1 kapsule %RVH* Chromium (chróm pikolát) 200 mcg 500 % *RVH - referenčná výživová hodnota Zloženie: Chróm, mikrokryštalická celulóza, kapsula vyrobená zo želatiny a vody.*RVH- referenčná výživová hodnota Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom. Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov. Forma výživového doplnku: kaspule