NATURAL Vitamín E 400 IU prírodný, 400 kapsúl

NATURAL Vitamín E 400 IU prírodný, 400 kapsúl

Aktuálna dostupnosť produktu nie je známa. Overiť dostupnosť v obchode.
68,34 €

Vitamín E prispieva k: - Ochrane buniek pred oxidačným stresom. Pod pojmom oxidačný stres rozumieme porušenie rovnováhy medzi vznikom voľných radikálov a ich odstránením pomocou prirodzených lapačov – bunkových antioxidantov. Voľné radikály sa dostávajú do tela z vonkajšieho prostredia prachom, smogovými časticami, cigaretovým dymom, smaženými jedlami alebo sa vytvárajú aj v organizme počas zápalových ochorení ako vedľajšie produkty. V našom organizme poškodzujú bielkoviny, lipidy, oslabujú bunky. Nesporná je aj ich negatívna úloha v procese starnutia. Vitamín E, odborne nazývaný tokoferol, patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Je potrebný pre ochranu buniek a jeho úloha spočíva predovšetkým v jeho antioxidačnej schopnosti. Má detoxikačné účinky. Možno ho považovať za najdôležitejší antioxidant v tele, ktorý vychytáva v organizme voľné radikály. Pri nízkej hladine vitamínu E v tele sú nedostatočne chránené membrány buniek a DNA pred voľnými radikálmi. Užívaním vitamínu E možno účinne chrániť aj bunky pred poškodzovaním, ktoré vzniká v dôsledku pôsobenia voľných radikálov a je vhodné ako prevencia závažných očných ochorení. Tento výrobok obsahuje vitamín E (D-alfa-tokoferolacetát) z prírodných zdrojov.   Výživové hodnoty:  v 1 kapsule  % RVH*  Vitamín E (D-alfa-tokoferolacetát)  294 mg  2450% * Referenčná výživová hodnota   Zloženie: Vitamín E, stabilizátor: želatína, emulgátor: glycerol a voda. Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom. Informácia pre alergikov: Tento produkt obsahuje sójové deriváty (bez GMO).

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste! Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.